poniedziałek, 14 listopada 2011

Euro 2012 / Ranking FIFA

ktw/14.11.2012/11:30

Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie rozpocznie się dokładnie:

A polska drużyna narodowa przegrała (zgodnie z oczekiwaniami) następny mecz. Tym razem przeciwko nienajsilniejszej drużynie Włoch. 0:2 na własnym boisku. Tym samym Włosi wygrali po raz pierwszy od – podajże pięciu spotkań – w Polsce. Ale o dziwo: w pierwszych dwudziestu minutach forma polskiej drużyny była na prawdę dobra. To było do tego stopnia zaskoczeniem (nie tylko dla kibiców, ale również dla samych zawodników) iż po tym okresie zaczęli oni grać “normalną” pilkę dając sobie strzelić pierwszą bramkę. W drugiej połowie …. nie tylko ja przełączyłem na inny kanał, gdzie na przykład można było oglądać drużynę Niemiec grającą na wyjeździe z Ukrainą. Niemcy byli w niezłych opałach, gdyż po piewrszej połowie przegrywali nawet 3:1. Mecz zakończył się wynikiem 3:3, ale… ostatnią akcję miała Ukraina, która mogła to spotkanie spokojnie wygrać 4:3. Współorganizatorzy ME 2012 raczej powinni bez problemów wyjść z fazy grupowej (czego naszej reprezentacji w chwilach absolutniej słabości tylko można życzyć).

W rankingu FIFA drużyna St. Smudy podniosła jest jednak i zajmuje obecnie 64 miejsce! Wow… Od razu za Sierra Leone (kto wie, gdzie ten kraj leży?) a przed Libią. Ale oni tam mieli w ostatnim czasie parę innych problemów.

FIFA Ranking der polnischen Fussballnationalmannschaft

Ostatnio zdobyte punkty:

Source: fifa.com

Następny mecz gramy z Węgrami (36 miejsce w rankingu FIFA). I to do tego w osłabionym składzie. Czy jako kibic wymagam za dużo i zyczyłbym sobie, żebysmy w końcu jakiś mecz wygrali?

Może nawet i lepiej, że nie gramy już z orzełkiem na piersi. Toż to wstyd.
A skoro prezes PZPNu nie udziela wywiadów a Kręciny ( i jego krętactw) nikt nie chce już słuchać, to … zajmnijmy się może szachami? Ok, kto sobie nie może nie odpuścić piłki, to zapraszam do Second Life. Tam wszystko jest możliwe.