czwartek, 20 czerwca 2013

Confed. Cup

Ktw, 20.06.2013/sl

No i prosze: wielokrotny mistrz swiata, Wlochy po 5 minutach maja niezle problemy w meczu odbywajacym sie w Recife, z Japonia. Niesamowite, z jakim przekonaniem i wola walki, nawet wola zwyciestwa rozpoczeli to spotkanie pilkarze z kraju kwitnacej wisni.
ITA - JAP, Confed. Cup 2013
To byla najlepsza akcja w pierwszych 5 minutach tego meczu. A kto byl bliski strzelenia bramki? Japonia!
Naturalnie trzeba sobie zadac pytanie, czy waleczni Japonczycy wytrzymaja to tempo do konca meczu. Ale to juz inna sprawa. Juz teraz czlowiek zyczylby sobie, aby polska druzyna narodowa nauczyla sie na pamiec nie tylko kazdego kroku druzyny japonskiej, ale przede wszystkim udzielil jej sie zapal i zaangazowanie z jakim wybiega sie na boisko.

Confederation Cup.
Kiedy to polska druzyna zakwalifikuje sie do tego turnieju? Jest to o wiele trudniejsze, niz zakwalifikowac sie na przyklad do finalu mistrzostw swiata. Ale w przyszlym roku i tak do Brazylii nie pojedziemy. Wiec, cieszmy sie live - transmisjami (dopoki je jeszcze mamy).

W 16 minucie Buffon mogl sie popisac swoim kunsztem, wybijajac pilke na aut po strzale Kagawy. Tego kolege znamy przeciez wszyscy z Bor. Dortmund.

19 minuta:
No i 21 minuta:
Bramka dla Japonii po wykorzystanym rzucie karnym!

Kiedy to bylo, ze my prowadzilismy 1:0 z jakas liczaca sie na swiecie druzyna?
Przykro mi, ale nie pamietam.

WC 2014 w Brazylii.
Pewnie teraz to wlasnie ten optymalny moment, aby przegonic tych wieloletnich i zasiedzialych dzialaczy i rozwiazac PZPN. Jak dlugo mamy jeszcze tolerowac to, co sie tam dzieje? Naturalnie, UEFA nas wykluczy na jakis czas. Prosze bardzo. Nic nie stracimy. Ani w eleminacjach do ME ani tez do MS.
A nowy zwiazek sie zarejestruje i bedziemy znowu grac, miedzynarodowa w pilke.
Tak, koniec PZPNu to powinien byc ten oznaczony i zdefiniowany cel.

Z przykroscia jednak musialem stwierdziec, iz strona koniecpzpn.pl juz nie dziala. Chociaz jest ona ciagle obecna w zasobach G**gle. Z drugiej strony, G**gle nie stawia na jakosc i aktualnosc.

30 minuta meczu: trener Wlochow nie czeka ze zmianami do konca meczu!
Trener nie czeka ze zmianami do konca meczu!
Co by na to powiedziala polska kadra szkoleniowa?
Pewnie niewiele. Bo przeciez to oczywiste dla tych panow: facet nie ma pojecia. A to, ze to Wlosi tam graja a nie polska reprezentacja, to tylko szczegol :-)

33 minuta, strzal Kagawy i....
Kagawa strzela druga bramke w tym meczu dla Japonii!
Japonia prowadzi 2:0 w meczu z Wlochami.

Ok, czas skoncentrowac sie ma meczu. Obojetnie jakim wynikiem sie on skonczy, juz teraz moje gratulacje dla druzyny Japonii.

Kiedy to my ostatnio prawdzilismy 2:0 w meczu z jakas druzyna z pierwszej setki aktualnego rankingu FIFA?